niedziela, 16 października 2016

Charakteryzacja na Halloween 2016

Hej ! Jak zawsze w październiku mam dla was 2 propozycje makijażu na Halloween. W tym roku zaczniemy od charakteryzacji. Do jej wykonania będziecie potrzebować produktów, które są bardzo łatwo dostępne ,bo w aptece i sklepie spożywczym. Są to : chusteczki, gliceryna i żelatyna :) Jeżeli chcecie wiedzieć co i jak i w jakich proporcjach to zapraszam do dalszej części postu.


 Zacznijmy od proporcji naszej mazi na którą będziemy  nakładać chusteczki.

1:1:2
żelatyna : gliceryna : woda 

czyli jedna łyżka żelatyny, jedna łyżka gliceryny i 2 łyżki wody , ta ilość w zupełności wystarczy nam alby pokryć nawet i całą twarz.
Wszystko ze sobą mieszamy i wsadzamy do mikrofalówki na 30 sekund w celu rozpuszczenia żelatyny w wodzie 

 Następnie pędzelkiem nakładam na twarz trochę naszego kleju i kawałek chusteczki higienicznej
( Pamiętaj aby najpierw rozdzielić chusteczkę z warstw i nałożyć tylko jedną z nich ) i tak pokrywam część ciała która ma być potworowata :) ja nałożyłam również na oko ,ale tam nie nakładałam naszej mazi tylko przyczepiłam chusteczkę po bokach żeby nie skleić sobie rzęs. Nałożyłam 3-4 warstwy tych chusteczek a potem czekałam , NAJWAŻNIEJSZE to poczekać aż wszystko dokumentnie wyschnie !
No i najlepsza część czyli nakładanie cieni i farb.
Lista kosmetyków:

@nyxcosmetics_pl czerwony eyeliner Vivid brights liner w kolorze vivid red 
@kryolanofficial czarna farba
@melkiorprofessional bordowy cień Lilith
@nanshypolska pędzle
@zoevapolska paletka Cool Spectrum
@inglot_cosmetics @plyn duraline 


Nie powiem jak nakładać cienie ponieważ robiłam to tak po prostu bez żadnych zasad. chciałam żeby wyglądało to jak poszarpana, spalona i rozpłynięta skóra :) Co do żelowych elementów na twarzy      ( Oko, na zębach, ) to jest to ta sama maź na którą przyczepiłam chusteczki tylko że z dodatkiem barwników spożywczych :)
No i jeszcze zęby. Zęby to po prostu gąbeczka do makijażu z natury pocięta na małe części i przyklejona na klej do rzęs.


Domowym sposobem również możecie stworzyć fajną charakteryzacje i zaskoczyć swoich znajomych :) Mam nadzieje że post się wam podoba i że spróbujecie swoich sił :) Jeżeli coś zmalujecie pamiętajcie oznaczyć swoją prace #kiniachnamakeup z chęcią obejrzę ! 

Buziole ! 

8 komentarzy: